Naslovnica Visoko Rukometaši Veleža slavili u derbiju odigranom u Visokom

Rukometaši Veleža slavili u derbiju odigranom u Visokom

Rukometaši Bosne Visoko Ekoenergija i mostarskog Veleža odigrali su večeras (subota, 20. april) u KSC Mladost derbi susret 19. kola južne grupe Prve lige FBiH, a gosti su ostvarili sasvim zasluženu pobjedu i nastavili borbu za plasman u najelitniji razred bosanskohercegovačkog rukometa.

Nakon dramatičnog poraza od gornjevakufske Sloge, Visočani su izgubili šanse za povratak u Premijer ligu, a emotivna i psiho-fizički iscrpljujuća utakmica, odigrana prije sedam dana, itekako je ostavila traga, što su maksimalno motivirani i raspoloženi gosti iz Mostara u potpunosti iskoristili i osvojili bodove sa kojima su produžili nadu da u konačnici, na kraju sezone, mogu osvojiti prvo mjesto.

Od samoga početka Velež je nametnuo svoj ritam igre i stigao do vodstva od 1:5, a u nekoliko navrata tokom prvog poluvremena i do pet golova prednosti (2:7, 3:8, 4:9, 9:14 i 15:20).

Rezultat na semaforu nakon prvog dijela igre je glasio 16:20 za goste, koji su furioznom serijom 4:0 otvorili drugo poluvrijeme za maksimalnih osam golova prednosti pri rezultatu 16:24.

Nakon toga je uslijedila i golgeterska serija Visočana, koji su ubrzo prepolovili zaostatak (20:24), stizali i na tri gola minusa, ali su ipak gosti “dodavali gas” kada je najpotrebnije i održavali sigurnih četiri do pet golova prednosti.

U samom finišu utakmice odbrane na obje strane kao da nisu postojale, što je rezultiralo velikim brojem brzih golova u obje mreže za konačnu gostujuću pobjedu ekipe Veleža rezultatom 44:38.

Zanimljivo, Velež je i u jesenjoj polusezoni u Mostaru, 15. novembra prošle godine, slavio sa šest golova razlike, tada je bilo 38:32.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Husein Begović sa 13 golova, Keyn Zlatić je dodao 10. Sjajnu partiju, pogotovo u drugom poluvremenu, je pružio i gostujući golman, Adnan Zuhrić sa 16 odbrana.

Najefikasniji pojedinac u visočkim redovima bio je Admir Bjelopoljak sa 9 golova, gol manje je postigao Berin Ahić. Adnan Jamaković je dodao 7 golova, dok su Emrah Jamaković i Sead Sirčo gostujuću mrežu pogađali po 5 puta.

Visočani su ostali na četvrtoj poziciji i na njoj će gotovo sigurno i okončati sezonu do čijeg kraja su preostala još tri kola.

U narednom kolu očekuje ih gostovanje u Goraždu kod ekipe Radničkog, a potom i duel u Visokom protiv sarajevske Bosne, koja će u narednom kolu u jednom od najvažnijih susreta prvoligaške sezone ugostiti Slogu.

Pred nama je uzbudljiv rasplet, ali, nažalost, premijerligaški snovi su za igrače Bosne Visoko Ekoenergija ostali nedosanjani u godini u kojoj najpopularniji visočki sportski kolektiv slavi 70. rođendan.