Naslovnica Visoko (VIDEO) Izabrani najbolji u sportu u ZDK, veliki broj nagrada stiže u...

(VIDEO) Izabrani najbolji u sportu u ZDK, veliki broj nagrada stiže u Visoko

U organizaciji Novinsko-izdavačkog prometnog društva (NIPD) “Naša riječ” iz Zenice, u četvrtak je u Bosanskom narodnom pozorištu u Zenici održana tradicionalna manifestacija izbora najboljih u sportu sa područja Ze-do kantona za 2023. godinu. Grad Visoko je imao tu čast da na ovogodišnjoj manifestaciji ima ukupno 10 dobitnika iz raznih kategorija.

U nastavku vam donosimo sve dobitnike nagrada sa ovogodišnje manifestacije:

NAJBOLJI SPORTISTI SENIORI/SENIORKE:

MESUD PEZER (atletski reprezentativac u bacanju kugle iz Atletskog kluba „Zenica“), Ahmed Krnjić, Vedad Karić, Amel Tuka, Mehmed Čaluk /JASMINA MERDIĆ (reprezentativka u kik boksu iz Kluba borilačkih vještina „Titanium Usora“), Nadina Mehmedović, Elvedina Muzaferija, Amina Hrvat, Inela Kovačević;

NAJBOLJI JUNIORI/JUNIORKE:

Evel Smriko, Kenan Smaka, Fahrudin Adilović / Kanita Muminović, Sajra Selimović, Adina Kobilica;

SPORTSKA NADA:

Ahmed Prijić, Lejla Šečić, Kan Ahić, Kerim Salkić, Medina Dedić, Adna Brković, Nika Jurić, Isra Zuban, Ismail Hercegovac, Dajra Duraković, Emina Zukić, Enhar Mahmić, Lamija Talić, Davud Mušija;

SPORT ZA LICA SA INVALIDITETOM:

Edib Šahman, Zumra Gušo, Ibrahim Hasanspahić, Dimitrije Božić;

ŽIVOTNO DJELO:

Nijaz Šahinović, Senad Skopljak, Aziz Kevelj;

SPORTSKI RADNIK:

Haris Galijašević, Alina Brutus, Sulejman Bitić;

SPORTSKI TRENER:

Mehmed Skender, Elvedin Dubravac, Elvin Mehmedović, Aldijana Iriškić;

SPORTSKI KLUB-SENIORI:

Atletski klub „Zenica“Zenica, Biciklistički klub „Rotacija-Spin“ Zenica, Stonoteniski klub „Mladost“ Zenica

SPORTSKI KLUB-SENIORKE:

Streljački klub „Visoko“ Visoko, ŽRK „Krivaja“ Zavidovići, KŽK „Čelik BH Telecom“ Zenica;

SPORTSKI KLUB-JUNIORI:

Taekwondo klub „Rudar“Kakanj, Taekwondo klub „Bosna“ Visoko, Klub borilačkih sportova „Borac“ Jelah

SPORTSKI KLUB-JUNIORKE:

KŽK „Čelik BH Telecom“ Zenica, ŽRK „Krivaja“ Zavidovići, KRG „Ritam“ Visoko;

SPORT ZA LICA SA INVALIDITETOM:

Udruženje za sport i rekreaciju osoba sa invaliditetom Olovo;

DOPRINOS U RAZVOJU ŠKOLSKOG SPORTA:

Ervina Biberović, Vladan Tešić

SPECIJALNO PRIZNANJE ZA RAZVOJ SPORTA:

Alija Ogrić, Džudo klub „Mahnjača“ Žepče, Heidelberg Materials Cement BiH d.d. Kakanj

SPORTSKI DOGAĐAJ:

XIV Međunarodni atletski miting „Zenica 2023“;

PLAKETA PRIJATELJ SPORTA:

Vlada Ze-do kantona, Općina Kakanj, IGM d.o.o.Visoko, RM-LH d.o.o.Zenica, Arcelor Mittal Zenica,

PLAKETA ZA REVITALIZACIJU SPORTA:

Ragbi klub „Čelik“ Zenica;

Generalni pokrovitelji su bili Vlada Zeničko-dobojskog kantona i Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport.

Visoko.co.ba/Naša riječ