Naslovnica Nekategorizirano Minimalna pobjeda Sarajeva, Oliveira junak Bordo tima

Minimalna pobjeda Sarajeva, Oliveira junak Bordo tima

Derbi 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nije opravadao očekivanja, ali je Sarajevo stiglo do trijumfa u posljednjim minutama meča i pobijedilo ekipu Zrinjskog 1:0.

Prvih petnaest minuta meča pripalo je Sarajevu uz terensku inicijativu, ali je Zrinjski imao najbolju šansu na otvaranju.

Tičinović je pobjegao odbrani Bordo tima, u skoku je najviši bio Sabljić i pogodio prečku.

Nastavila je ekipa Simona Rožmana biti dominantna na terenu. Ziljkić je kreirao novu sjajnu priliku. Preciznim pasom je uposlio Oliveiru pred golom, ali Brazilac nije uspio prevariti Marića. Nakon toga Hasić topovskim udarcem pokušava, opet golman gostiju dobro reaguje.

Uvodne minute drugog poluvremena nisu donijela previše uzbuđenja u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

Po isteku sat vremena igre na Koševu, uslijedio je prekid od pet minuta, zbog bakljade Hordi zla.

U nastavku dobra prilika za aktulne prvake. Bilbija je lijepo uposlio Tičinovića, ali fudbaler Zrinjskog iz izgledne pozicije šutira preko gola Šahinovića.

Opasno je bilo pred golom Sarajeva u finišu susreta, Ćorluka je dobro centrirao i pronašao Bilbiju, ali reprezentativac BiH nije dobro zahvatio loptu glavom.

Već u narednom napadu, Penaranda koji je ušao u igru u drugom dijelu iznudio je jedanaesterac. Poslije prodora Kolumbijca, Zlomislić je bio neoprezan i oborio fudbalera Sarajeva.

Odgovornost je preuzeo Renan Olivera i pogodio za bitnu pobjedu Sarajeva. Brazilac je zabilježio četvrti gol u sezoni.

Plemići narednu utakmicu igraju još jedan derbi 24. septembra, kada će u Mostaru ugostiti Željezničar. Sarajevo dva dana ranije gostuje na Pecari Širokom Brijegu.