Naslovnica Sport Bez pobjednika na Koševu, Sarajevo i Borac podijelili bodove

Bez pobjednika na Koševu, Sarajevo i Borac podijelili bodove

Fudbaleri Sarajeva i Borca remizirali su u utakmici 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:1.

U prvih deset minuta nismo zapravo vidjeli ništa. Borac je držao inicijativu, ali osim posjeda i blagog pritiska, nije bilo šansi.

U 11. minuti meča Blagaić je proigrao Hrelju iz slobodnog udarca, ovaj sam izašao pred Ilieva, ali je Hreljin šut bio nekontrolisan i završio u gol autu.

Prva prilika za Sarajevo došla je u 21. minuti. Nakon osvojene lopte na sredini terena Čataković je uposlio Kyeremeha, koji je sa 11 metara šutirao snažno, ali neprecizno.

SAmo dva minuta kasnije nova šansa za domaće. Nakon gužve u šesnaestercu Borca, lopta se odbila do Čatakovića koji je gađao, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Sarajevo je bilo bolje do pred kraj poluvremena, a onda je poveo Borac. Nakon izgubljene lopte Julardžije u 42. minuti Hrelja je istrčao kontranapad, uposlio Vukovića na ivici šesnaesterca, on šutirao, lopta je zakačila Aničića, prevarila Ilieva i završila u mreži.

Bilo je to sve u prvom poluvremenu.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Sarajevo je izjednačilo. Nakon gužve u šesnaestercu, odbrana Borca je kratko izbacila loptu van šesnaesterca, lopta je završila na nozi Julardžije koji iz prve šutira sa 18 metara i postiže pogodak, iako je lopta zakačila Ćelića na putu do mreže i prevarila Miloševića.

Nakon toga nije bilo izrazitih šansi ni na jednoj strani, iako je ponovo Borac taj koji je više imao loptu u svom posjedu.

U 67. minuti Borac je imao priliku da postigne pogodak. Blagaić je sa lijeve strane sjajno pronašao Jokića koji iskosa šutira jako loše.

U 71. minuti umalo da Sarajevo preokrene. Nakon uigrane akcije iz slobodnjaka, Buljubašiće je iskosa šutirao, ali je dobro odbranio Milošević. Samo dva minuta kasnije, međutim Borac je bio u šansi iz kontranapada. Blagaić je uposlio Vukovića, koji nije iskontrolisao loptu kako je trebalo, pa su defanzivci Sarajeva izbacili loptu u korner.

U 79. minuti nova šansa za goste iz Banjaluke. Nakon centaršuta sa desne strane najviši u skoku na petercu bio je Hrelja, koji je šutirao glavom, ali instinktivno je odbranio Iliev.

Za više od toga, osim jednog pokušaja Jokića u drugoj minuti nadoknade, nije bilo vremena, pa je meč završen rezultatom 1:1.