Naslovnica Sport Željezničar u izuzetno gruboj utakmici golom u 90. minuti pobijedio srbijanskog drugoligaša

Nogometaši Željezničara pobijedili su srbijanskog drugoligaša Vršac rezultatom 2:1 u okviru pripremne utakmice odigrane u Međugorju. Susret je obilovao grubostima s obje strane i nekoliko povreda.

Već u 11. minuti povrijedio se napadač Sulejman Krpić koji je dobio žestok udarac u glavu zbog kojeg je morao izaći iz igre.

Desetak minuta kasnije teren je napustio i Andrija Drljo koji je nakon neopreznog starta protivničkog igrača doživio nezgodan sudar sa zidom koji se nalazi tik pored sportskog borilišta.

U nastavku utakmice igrači Željezničara u više navrata žalili su se na povrede nakon grube igre Vrščana, a u pojedinim trenucima su i uzvratili na sličan način.

Što se tiče same utakmice, prave igre jedva da je bilo. Već u 1. minuti Riquelme iz penala doveo Vršac u vodstvo, a Željo je poravnao u 33. minuti kada je siguran realizator novog jedanaesterca bio Hiroš.

U nastavku se igralo bez pravih šansi, a u 90. minuti Pavić je ipak donio pobjedu Želji efektnim golom za konačnih 2:1.

Željezničar je igrao u sastavu: Željezničar: Muftić – Mijić, Cocalić, Radinović – Ovčina, Bakary, Karić, Hiroš, Drljo – Bismark, Krpić. Još su igrali: Haračić, Pavić, Radovac, Hiroš, Amoah, Zubanović.

U srijedu je na rasporedu pripremni meč sa Klisom u 14 sati, a posljednja pripremna utakmica Plavih prema planu igrat će se 10. februara.

Željezničar naredni dio sezone otvara utakmicom 19. kola Premijer lige BiH protiv Zrinjskog. Susret se igra 17. februara s početkom od 16:00 sati.