Naslovnica Sport RAPSODIJA BORDO TIMA: Sarajevo upisalo najubjedljiviju pobjedu sezone

RAPSODIJA BORDO TIMA: Sarajevo upisalo najubjedljiviju pobjedu sezone

U drugom poluvremenu tempo utakmice je značajno opao, ali je Bordo tim uspio postići i peti pogodak.

FK Sarajevo je savladao ekipu FK Tuzla City sa 6:2 na otvaranju 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bordo tim se tako revanširao za prošlogodšinji poraz od Tuzla Cityja, kada je Tuzla City savladao Sarajevo na Bilinom polju sa identičnim rezultatom od 5:1.

Na samom početku susreta nije bilo velikih uzbuđenja, ali je od 19. minute utakmice započeo “haos” na stadionu Koševo.

Naime, u 19. minuti utakmice prvi pogodak je viđen na Koševu. Strijelac pogotka bio je Hamza Čataković. Samo tri minute kasnije stiglo je izjednačenje, a strijelac za Tuzla City bio je Pantelić.

Iako se Tuzla City brzo vratio, samo jednu minutu nakon toga su već primili ponovo pogodak. Mirza Mustafić se odlično ubacio i pogodio za 2:1, da bi dvije minute kasnije ponovo napravio isto i već napravio vodstvo za 3:1 u korist Bordo tima.

Konačan rezultat prvog poluvremena od 4:1 postavio je Hamza Čataković svojim drugim pogotkom nakon asistencije Aničića. Čataković je efektno pogodio sa preko 20-ak metara udaljenosti od gola, piše Sport1.

Igrala se 63. minuta utakmice kada je Ajdin Hasić pokazao klasu. Mladi fudbaler Sarajeva se poigrao sa odbranom gostiju i nakon sjajnih nekoliko driblinga pogodio za 5:1.

Za 6:1 pogodio je u 83. minuti utakmice rezervista na večerašnjoj utakmici, Nemanja Anđušić. Anđušić je postigao prelijep pogodak sa distance udarivši loptu vanjskim dijelom stopala. Konačan rezultat utakmice od 6:2 četiri minute kasnije postigao je 17-godišnji Vedad Garčević koji je iskoristio priliku ukazanu u ovom susretu.