Naslovnica Sport Borac se vratio na pobjednički put

Borac se vratio na pobjednički put

Fudbalski klub Borac savladao je na svom terenu u meču 12. kola Premijer lige BiH ekipu Širokog Brijega sa 1:0, te time ostvario drugi trijumf protiv ovog tima u sezoni, jer su na Pecari slavili sa 2:0.

U prvom poluvremenu smo vidjeli utakmicu bez mnogo pravih prilika. Sve je počelo stativom koju je u 3. minutu pogodio Jakov Blagaić. Od tog trenutka gosti su preuzeli kontrolu nad loptom, ali bez pravih prilika. Kako se bližio kraj prvog poluvremena Borac je bio sve konkretniji.

Nije bilo pravih prilika sve do 40. minuta kada je i postignut jedini pogodatak na meču. Sjajan pogodak postigao je David Čavić. Malo je falilo da Banjalučani povećaju prednost prije odlaska na odmor. Za priliku se izborio kapiten Jovo Lukić, ali je njegov udarac završio neposredno pored gola.

U nastavku meča viđena je agresivnija igra crveno-plavih koji je tražio drugi gol za potvrdu pobjede, ali nije uspio da ga pronađe. Ipak, najbitnije je za Banjalučane da Milan Mijatović nije vadio loptu iz mreže, pa su na taj način upisali nova tri boda i sada ih imaju 29. Naredna prepreka za njih je gostovanje u Sarajevu.

Banjalučani su ostali lideri na tabeli, a na ruku im ide i poraz Sarajlija u Doboju.