Naslovnica Sport Velež pobjedom na Grbavici skočio na treće mjesto: Produbljena kriza “Plavih”

Velež pobjedom na Grbavici skočio na treće mjesto: Produbljena kriza “Plavih”

Fudbaleri Veleža su pobjedom na gostovanju kod Željezničara otvorili 17. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. Rezultat na kraju susreta je glasio 0:1.

Fudbaleri Željezničara su prvi zaprijetili, kada se Haračić oslobodio defanzivca Veleža Oliveire, ali na kraju šutirao pored gola, okrznuvši stativu.

„Plavi“ su kontrolisali igru većim dijelom prvog poluvremena, a na prvu veliku šansu „Rođenih“ čekalo se do 38. minute kada je Šikalo ostao sam u šesnaestercu, ali je veoma loše prihvatio loptu i nije uspio zaprijetiti golu domaće ekipe.

U 59. minuti je Velež propustio veliku priliku da dođe do vodstva nakon što je Haskić ukrao loptu Ovčini i šutirao na gol, ali je Cocalić spasio „Plave“ izbacivši loptu s gol linije.

Međutim, sedam minuta kasnije uspjeli su doći do gola. Gruzijski krilni napadač Giorgi Gulijašvili (Gulijashvili) je, nakon duplog pasa, s Vehabovićem šutirao i pogodio za vodstvo svoje ekipe.

Mostarska ekipa je kontrolisala tok utakmice i nakon postignutog gola. Imao je Gruzijac priliku da postigne i drugi pogodak, ali je loptu iz dobre pozicije poslao visoko iznad gola.

Pokušao je Selimović donijeti izjednačenje “Plavima” u samom finišu susreta, ali je glavom poslao loptu na vrh mreže.

Velež je ovom pobjedom preskočio Sarajevo i sada su 3. na tabeli Premijer lige BiH. “Rođeni” su osvojili 32 boda. S druge strane, Željezničar nastavlja sa mučenjem i oni, barem za sad, ostaju na 8. poziciji sa svega 19 bodova iz 17 odigranih kola.