Naslovnica Sport Zrinjskom pripao derbi Mostara, Rođeni nisu imali sreće, dvije stative spasile Plemiće

Fudbaleri Zrinjskog savladali su Velež u gradskom derbiju 1:0.

Otvaranje utakmice pripalo je Plemićima na stadionu pod Bijelim brijegom.

Kerim Memija probio je po boku, nakon čega je fauliran. Loptu je poslije prekida centrirao Antonio Ivančić u šesnaesterac Veleža, Toni Šunjić bio je najviši u skoku i servirao loptu Mariju Ćužeu, koji se odlično snašao i matirao Osmana Hadžikića za 1:0.

Nekoliko minuta kasnije, Šturm je u naletu Rođenih uputio centaršut, ali udarac Haskića glavom odlazi pored gola Marića.

Mogao je Velež do poravnanja, ali je stativa bila saveznik Zrinjskog, poslije odlično izvedenog slobodnjaka Giorgija Guliashvilija.

Prvo je Kiš zaprijetio golu Veleža na startu drugih 45 minuta, ali je Hrkać intervenisao i spasio loptu sa gol linije.

Vito Čaić ubrzo nakon te situacije matirao golmana Zrinjskog, ali glavni sudija Irfan Peljto poništio je gol zbog ofsajd pozicije.

Novu šansu za poravnanje Rođeni su imali na isteku 69. minuta, ali ponovo je stativa spasila Plemića, poslije udarca Halilovića.

Ekipa Željka Petrovića još ne odustaje od borbe za titulu, vratili su se na sedam bodova zaostatka za liderom Borcem. Velež ostaje na trećem mjestu sa 43 osvojena boda.